پذیرش تحصیل در دوره های آنلاین

اگر مایل هستید دوره دانشگاهی یا دوره‌های کوتاه مدت را در دانشگاه‌‌های خارج از کشور بگذرانید، اما نمی توانید کشور خود را ترک کنید.........!

دوره‌‌های یادگیری از راه دور یا همان دوره‌های آنلاین گزینه خوبی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است.

ما در گروه مشاوره دانشجویی روت فرصتی را برای دانشجویان مشتاق فراهم می کنیم تا از خدمات گروه روت برای کشف دوره‌های موجود در برترین دانشگاه‌ها استفاده کنند و تحصیلات خود را به صورت دوره‌ی آنلاین در کشورهای محبوبی همچون استرالیا، بلژیک، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، نیوزلند، اسپانیا، سوئد، آفریقای جنوبی، انگلستان و ایالات متحده که دوره‌هایی را به زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری ارائه می‌دهند، بگذرانند.

 

یک مدرک معتبر از یک دانشگاه اروپایی یا برترین مؤسسات که در لیست فوق آمده است می‌تواند یک مزیت بزرگ در بازار کار حرفه شما باشد.

این دوره‌های آنلاین می توانند به شما در دستیابی به تخصص در زمینه خاصی همچون هنر، مدیریت مالی، مدیریت، سامانه‌های نهفته (Embedded Systems) یا ادبیات و همچنین موفقیت در حرفه فعلی‌تان کمک کنند.

چه مدت طول می‌کشد تا بتوانم مدرک کارشناسی خود را به صورت آنلاین بدست آورم؟

در حالی‌که مدارک لازم و جداول زمانی از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر متفاوت است، بیشتر دوره‌های کارشناسی نیاز به گذراندن ۱۲۰ واحد(credit) در طی چهار سال کامل تحصیلی دارند.

دانشجویان همچنین می‌توانند به صورت پاره‌ وقت ثبت نام کنند که مدت زمان لازم برای کسب مدرک را طولانی‌تر می کند. کالج‌های آنلاین انواع مختلفی از گزینه‌ها و بسترهای یادگیری را پیشنهاد می‌دهند که بر مدت زمان کسب مدرک تحصیلی تاثیر گذار است.

در حقیقت، یک عامل تعیین کننده ارزانترین کالج‌های آنلاین، مدت زمانی است که آن دوره کامل شود. در اینجا به چند مورد از عواملی که بر مدت زمان اخذ مدرک کارشناسی بصورت آنلاین تاثیر گذارند اشاره کرده‌ایم:

تحصیلات آنلاین
برنامه‌های پاره وقت و تمام وقت
دانشجویان تمام وقت بطور کلی در هر ترم ۱۲ تا ۱۵ واحد را گذرانده و مدرک خود را در مدت چهار سال کسب می کنند. دانشجویان نیمه وقت در کلاس‌های آخر هفته، غروب‌ها و کلاس‌های تابستانی ثبت نام می‌کنند و این امکان را دارند که در پنج تا شش سال مدرک تحصیلی خود را کسب کنند.
دوره‌های فشرده

این دوره‌ها به دانشجویان اجازه می دهند تا در مدت زمت زمان سه سال کامل تحصیلی مدرک کارشناسی خود را بدست آورند.

دوره‌های فشرده بجای ترم‌های ۱۵ هفته ای ممکن است در نیمسال‌های کوتاه ۵ تا ۸ هفته ای صورت گرفته و به دانشجویان اجازه می دهد واحد بیشتری را در مدت زمان کوتاه‌تری بگذرانند. اگرچه این شکل از تحصیلات خواستار انضباط فردی و مهارت بالای مدیریت زمان برای دست‌یابی به موفقیت است.

فاکتورهای دیگری که روی مدت زمان تحصیل تاثیرگذارند
عوامل زیادی وجود دارد که که بر مدت زمان کسب مدرک تحصیلی تاثیر گذارند. این مسئله حائز اهمیت است زیرا هرچه کسب مدرک مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد، به مراتب هزینه آن هم بیشتر خواهد شد. هنگام جستجوی مدارس آنلاین ارزان، عوامل زیر را در نظر بگیرید:
آزمون استاندارد و تجربه کار
تطبیق واحد با سابقه کار قبلی، دوره‌ی سربازی یا نمرات آزمون استاندارد (از جمله امتحانات AP ، CLEP و IB) می تواند تعداد واحدهایی که باید برای اخذ مدرک خود بگذرانید را کاهش دهد.
تطبیق واحد دانشگاهی
اخذ مدرک کاردانی یا شرکت در کلاس‌های انجمن کالج همچنین می تواند مدت زمان لازم برای کسب مدرک کارشناسی شما را کاهش دهد. انجمن‌های کالج به طور معمول نرخ شهریه پایین‌تری دارند که می تواند هزینه تحصیلات شما را نیز کاهش دهد.
حداکثر میزان دوره
گذراندن حداکثر تعداد دوره‌های مجاز در طول ربع یا نیمسال می تواند به شما کمک کند تا مدرک کارشناسی خود را در اسرع وقت کسب کنید. اگرچه تنها در صورت داشتن یک برنامه دقیق و انضباط فردی و سخت کوشی نتیجه بخش خواهد بود.

در گروه مشاوره دانشجویی روت ، ما به دانشجویان آتی پیشنهاد می‌کنیم برای یافتن بهترین دوره‌های آنلاین موجود با ما همکاری کنند و با موفقیت در رشته‌های متنوعی از جمله هنر، معماری، مهندسی و علوم، مدیریت و علوم طبیعی در میان بسیاری از دوره‌های ارائه شده دیگر پذیرفته شوند.

مشاوران گروه روت در گذشته به کمک دانشجویان آتی که به دنبال پذیرش در دوره‌های آنلاین معتبر، مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های اروپا و آمریکای شمالی هستند، پرداخته است. به همین دلیل ما در گروه مشاوره دانشجویی روت لیستی از بهترین دانشگاه‌های اروپا را ارائه می‌دهیم که مدارک آنلاین آموزش زبان انگلیسی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

اکثر آژانس‌های رتبه بندی دانشگاه‌های برتر، لیست دانشگاه‌های محبوب را برای دوره‌های آنلاین دانشگاه‌های اروپا ایجاد نکرده‌اند. بنابراین، گروه روت در نظر دارد تا با استفاده از اطلاعات معتبر QS Rankings 2020 ایجاد شده توسط دانشگاه‌های برتر این لیست را تهیه کند.

در این لیست، مشاوران گروه روت یک دانشگاه برتر را از میان برخی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در اروپا انتخاب کرده‌اند.

برای برخی از مقاصد محبوب تحصیلی در اروپا، اگر گروه روت نتواند دانشگاه برتری را برای دوره‌های آنلاین ارائه دهد، یک دوره آنلاین در دانشگاه‌‌ رده پایین جایگزین می کند.

این کار برای پوشش طیف گسترده‌ای از کشورها و ارائه گزینه‌های بیشتری به دانشجویانی که می خواهند مدرک برترین دانشگاه‌های اروپا را کسب کنند، انجام شده است.

قابل ذکر است این کشورها به ترتیب خاصی در لیست قرار نگرفته‌اند. بنابراین، در اینجا لیست ۱۰ دانشگاه برتر اروپا که دوره‌های یادگیری از راه دور را ارائه می‌دهند، آمده است:

دانشگاه فریه برلین، آلمان
دانشگاه استکهلم، سوئد
دانشگاه تحقیقاتی واخنینگن (WUR)، هلند
دانشگاه آکسفورد، انگلستان
کالج ترینیتی دوبلین، ایرلند
مدرسه تجارت اتحادیه اروپا، اسپانیا
مدرسه تجارت و مدیریت سوئیس، سوئیس
دانشگاه اروپایی قبرس
دانشگاه بین المللی تلماتیک UNINETTUNO، ایتالیا
UCL- Université Catholique de Louvain، بلژیک

هزینه تحصیلات آنلاین

میانگین هزینه‌ی دوره‌های دانشگاهی حضوری در اروپا:

نام دوره مبلغ دوره
دوره‌های معتبر ۲۵۰۰ €
مدرک کارشناسی ۷۰۰۰ €
مدرک کارشناسی ارشد ۱۱۰۰۰ €

مقایسه محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی

کشورهایی با محبوب‌ترین دوره‌های آنلاین میانگین هزینه‌ها در دوره‌های کوتاه
انگلستان ۱۲۰۰ €
هلند ۱۰۰۰ €
آلمان ۵۰۰ €
بلژیک ۸۰۰ €
اسپانیا ۱۵۰۰ €
فرانسه ۱۸۰۰ €

به طور مشابه در ایالات متحده و کانادا، اکثر دانشگاه های دولتی و خصوصی مانند دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس، دانشکده مدیریت MIT Sloan، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه هاروارد دوره‌های آنلاین متنوعی از ۱ تا ۲ سال برای دوره کارشناسی ارشد یا ۶-۱۲ ماه برای دوره‌های معتبر در زمینه مدیریت، هنر و علوم طبیعی را ارائه می دهند.

افزایش آموزش آنلاین تأثیر قابل توجهی بر میزان ثبت نام در دوره‌های کارشناسی داشته است. دوره های آنلاین به طور گسترده‌تری در دسترس هستند و گزینه‌های آموزشی جدید و منعطف‌تری برای بیش از ۳۶ میلیون بزرگسال که برخی از واحدهای کالج را گذرانده‌اند اما مدرکی ندارند، را ارائه می دهد.

دوره‌های آموزش آنلاین نه تنها دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد منعطف‌تری را به دانشجویان ارائه می دهد، بلکه به میزان قابل توجهی هزینه‌ی کمتری نسبت به معادل حضوری خود دارند.

در حالی که میانگین هزینه کل دوره‌های دانشگاهی بشکل سنتی حدود ۸۵۰۰۰ دلار است، یک مدرک آنلاین به طور میانگین فقط ۳۰،۰۰۰ دلار برای تکمیل آن هزینه می‌برد و مقرون به صرفه تر است. برخی از دوره‌های آنلاین همچنین به صورت فشرده قابل ارائه بوده و می‌تواند مدت زمان لازم برای اخذ مدرک را کاهش دهد.

بر اساس این موضوع، گروه مشاوره دانشجویی روت لیستی از دانشگاه‌های برتر در ایالات متحده و کانادا را ارائه داده که دوره‌های آنلاین را ارائه می دهند و عبارتند از:

دانشکده مدیریت MIT Sloan، ایالات متحده
دانشگاه استنفورد
دانشگاه هاروارد
دانشگاه ایلینویز
دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه آتاباسکا، کانادا
دانشگاه رویال رودز
دانشگاه وینیپگ
دانشکده فیلم تورنتو

مقایسه دوره‌های کارشناسی حضـــوری با دوره های کارشناسی آنلاین

در سال تحصیلی ۲۰۱۷/۲۰۱۸، میانگین هزینه شهریه، هزینه‌هاو اتاق و اقامت برای یک دانشجو در یک دوره چهار ساله ۱۸٫۶۳۲ دلار بوده است.

زندگی در خوابگاه دانشجویی به تنهایی می تواند حدود ۶۰۰۰ دلار از هزینه ها را به خود اختصاص دهد، که البته این هزینه‌های اضافی را که دانشجویان خارج از محوطه دانشگاه می‌پردازند را شامل نمی‌شود.

ثبت نام در یک دوره آنلاین، بسیاری از این هزینه‌های اضافی را از حذف می کند. با این حال ممکن است برخی هزینه‌های اضافی برای دانشجویان آنلاین، از جمله هزینه‌های فناوری و هزینه‌های از راه دور وجود داشته باشد.

هزینه اخذ مدرک کارشناسی از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر متفاوت است. اگرچه دوره‌های آنلاین معمولاً مقرون به صرفه تر از دوره‌های حضوری معادل دانشگاهی خود هستند.

 

هزینه دوره های کارشناسی حضوری در ایالات متحده و کانادا

 

میانگین هزینه برای یک دوره ۴ ساله تحصیلی

 

نوع مدرسه هزینه شهریه و امکانات دیگر
دانشگاه دولتی ۲۴۰۰۰ €
دانشگاه خصوصی ۳۲۰۰۰ €

 

مقایسه قیمت های دوره های محبوب در تحصیلات آنلاین

 

محبوب‌ترین دوره های آنلاین هزینه متوسط دوره‌های کوتاه
روان ‌شناسی ۲۰۰۰ €
تجارت ۶۰۰۰ €
بهداشت ۲۷۰۰ €
مهندسی و علوم ۳۱۰۰ €
طراحی گرافیگ و انیمیشن ۲۸۰۰ €
گروه روت
 
اطلاعات تماس
  • 0912-0969647
  • 021-26117519
  • rootgroup.tehranoffice@gmail.com
 
تهران - خیابان نلسون ماندلا (جردن) - کوچه علی یزدان پناه - پلاک ۱۶ - طبقه ۲ - گروه روت