مقایسه شرایط اقامت کشورهای مختلف

اقامت تحصیلی! کدوم کشور؟


اقامت آمریکا

برخلاف اکثر کشورهای اروپایی و کانادا که با تحصیل قادر به دریافت کارت اقامت آن هستید، در آمریکا نمی‌توان تنها از طریق تحصیل برای دریافت گرین کارت یا کارت اقامت اقدام کرد. اما راه بهتری هم وجود دارد!


با داشتن یکی از شرایط مذکور می‌توان از طریق اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) با تکمیل فرم I-485، پرداخت هزینه ثبت نام و به همراه داشتن مدارک لازم تشکیل پرونده داد. پس از دریافت گرین کارت و زندگی به مدت 5 سال بعد از آن در این کشور (3 سال در صورت ازدواج با یک شهروند) نیز می‌توان برای شهروندی و اخذ پاسپورت آمریکا درخواست داد.

EB-2 NIW: این افراد خود به شخصه درخواست ویزای کاری می‌دهند و دیگر برای گواهی کار نیازی به کارفرما ندارند. بنابراین باید دارندگان مدارک عالی تحصیلی و یا افراد دارای استعداد فوق العاده در علوم، هنر و غیره باشند که با معافیت از شرط پیشنهاد کاری و گواهی کار، منافع زیادی را عاید دولت آمریکا کنند.

شرایط لازم برای دریافت اقامت آمریکا


1. معمول‌ترین راه برای اخذ کارت اقامت یا گرین کارت آمریکا داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارآفرینان و یا استخدام در یک پوزیشن شغلی/ تحقیقاتی در این کشور است. که حالات مختلفی دارد.


2. ارجحیت با افراد دارای توانایی فوق‌العاده در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا ورزش/ محقق یا پروفسور برجسته/ مدیر یا مجری پروژه‌های بین‌المللی


3. اولویت دوم با افراد دارای مدرک پیشرفته/ افراد دارای توانایی قابل قبول در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا ورزش/ اقدام از طریق معافی منافع ملی (EB-2 NIW)


4. اولویت سوم با کارمند ماهر با دو سال سابقه کار مرتبط/ افراد دارای مدرک لیسانس/ کارآموز بدون سابقه کار/ توضیحات تکمیلی در کپشن

اقامت کانادا


سریع بودن روند اخذ کارت اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل، این کشور را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دانشجویان تبدیل کرده است. شما به عنوان یک دانشجو پس از فارغ التحصیلی می‌توانید اجازه کار (PGWP) دریافت کنید که بسته به نوع و میزان تحصیل، مدت آن متفاوت خواهد بود.


اگر مدت تحصیل شما بین 1 تا 2 سال باشد شما می‌توانید به اندازه مدت تحصیل اجازه کار دریافت کنید و در خاک کانادا بمانید. با گذراندن دوره تحصیلی 2 تا 4 ساله، اجازه کار به مدت 3 سال دریافت خواهید کرد. در این مدت، شما باید یک کارفرمای قابل اعتماد پیدا کرده تا به شما یک جایگاه شغلی با حقوق مکفی (حداقل 10.000 دلار کانادا در سال) پیشنهاد دهد.


اخذ اقامت کانادا به چند طریق ممکن است. یکی از این راه‌ ها داشتن پیشنهاد شغلی یا همان Job Offer است که شما را برای دریافت کارت اقامت دائم (PR Card) کانادا واجد شرایط خواهد کرد. مدت انقضای کارت اقامت دائم در این کشور 5 سال است و شما باید مدت 730 روز (دو سال) از این 5 سال را در خاک کانادا زندگی کرده و به دولت مالیات پرداخت کنید.


• از مزایای کارت اقامت دائم این کشور این است که علاوه بر به دست آوردن مزایای قانونی و رایگان دولت کانادا و سهولت در ورود و خروج، با داشتن کارت اقامت بعد از گذشت سه سال زندگی در کانادا می توانید برای شهروندی و اخذ پاسپورت کانادا اقدام کنید.

اقامت استرالیا

بعد از اتمام تحصیل در استرالیا، می‌توانید برای ویزای جستجوی کار (فارغ‌التحصیلی) اقدام کنید که به شما اجازه می‌دهد 18 ماه در خاک استرالیا بمانید و اگر به مدت حداقل 12 ماه از آن را مشغول به کار شده تا بتوانید تمکن مالی مورد نیاز را داشته باشید، امکان درخواست ویزای مهاجرتی موقت و یا دائم برایتان وجود دارد.

برای مثال اگر در مقطع ارشد در یکی از دانشگاه‌های این کشور تحصیل کرده و بعد از 6 ماه بتوانید در یک شغل مرتبط مشغول به کار شده و به موقع برای تعویض ویزای مهاجرتی خود اقدام کنید، قادر خواهید بود در مدت 7 سال شهروند این کشور شوید.

راهنمای گام به گام دریافت شهروندی استرالیا


1) اولین قدم داشتن ویزای دانشجویی و اخذ پذیرش در دوره‌های بلند مدت (حداقل 2 سال) موسسات آموزشی این کشور است. از مزایای این ویزا 20 ساعت اجازه کار در هفته و دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان است.


2) بعد از اتمام تحصیل در این کشور می‌توانید برای ویزای جستجوی کار درخواست دهید و به مدت 18 ماه دیگر به همراه همسر و فرزندانتان در خاک استرالیا بمانید.


3) این ویزا به شما این امکان را می‌دهد که حداقل به مدت 12 ماه در یک شغل مرتبط کار کنید و پس از آن برای ویزای مهاجرتی موقت یا دائم اقدام کنید.


4) با دریافت ویزای موقت امکان زندگی، کار و تحصیل در استرالیا به مدت چهار سال را خواهید داشت و پس از دو سال اقامت می‌توانید برای ویزای دائمی و دو سال پس از آن (در مجموع 4 سال) برای شهروندی استرالیا درخواست دهید.


5) اگر مستقیم برای ویزای دائمی درخواست دهید به همراه داشتن مزایای این نوع از ویزا می‌توانید پس از چهار سال اقامت در استرالیا برای شهروندی آن اقدام کنید.


6) از مزایای ویزای دائمی این است که می‌توانید به مانند شهروندان استرالیا برای تحصیل خود و فرزندانتان هزینه کنید، به بیمارستان های دولتی و خدمات بهداشتی رایگان دسترسی داشته باشید، خانه بخرید و از خدمات تأمین اجتماعی این کشور بهره‌مند شوید.

اقامت انگلستان

به طور کلی اقامت دائم در کشور انگلسان حدود 10 سال به طول می انجامد.


شما با داشتن ویزای کاری (Tier 2) و بعد از 5 سال زندگی در انگلستان می‌توانید برای اخذ کارت اقامت دائم (permanent residence card) این کشور اقدام کنید. از جمله مزایای کارت اقامت می‌توان به حق بیمه، عدم محدودیت‌های مهاجرتی، اجازه رفت و برگشت و دیگر حقوق اجتماعی است.


همچنین با داشتن این کارت و زندگی به مدت 5 سال دیگر در انگلستان که درصورت ازدواج با شهروند بریتانیایی در این مدت به 3 سال کاهش خواهد یافت، شما مجاز به درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت این کشور خواهید بود.

اقامت ترکیه

اقامت در کشور ترکیه نیز مانند سایر کشورها به دو صورت کوتاه مدت و طولانی مدت است و با توجه به عدم نیاز به ویزا برای ورود به ترکیه، برای تحصیل و کار در آن باید برای اقامت کوتاه مدت (یک ساله) اقدام کرد. اما دریافت اقامت طولانی مدت ترکیه شرایط دیگری دارد.


با وجود اینکه ورود به این کشور برای ایرانیان و حضور به مدت 3 ماه در خاک آن نیازی به ویزا ندارد، اما در هر حال برای تحصیل و کار در آن باید برای اقامت کوتاه مدت که معمولا به مدت یک سال است اقدام کرد.


دریافت اقامت طولانی مدت ترکیه تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد متقاضی برای مدت 5 سال متوالی به خاطر کار یا تحصیل اقامت داشته باشد. در نظر داشته باشید که داشتن کارت اقامت کوتاه مدت در این 5 سال الزامی است. همچنین دانشجویان بین‌المللی این امکان را دارند تا پس از اتمام تحصیل در ترکیه، برای مدت یکسال اقامت خود را برای جستجوی کار مرتبط در این کشور تمدید نمایند.

• دریافت مجوز کار از مراجع قانونی و تسلط به زبان ترکی از شرایط دریافت اقامت کاری است. به این صورت که برای دریافت گواهی استخدام از سوی کارفرما باید در زبان ترکی مهارت نسبتا خوبی برخوردار بوده و بتوانید اعتماد وی را جلب کنید.


• فعالیت در شغل‌هایی با زمینه پزشکی، خدمات درمانی و حقوقی برای افراد خارجی و غیر شهروند امکان نداشته و متقاضیان این دسته از شغل ها تنها از طریق ازدواج با شهروندان ترک، قادر به گذر از این محدودیت هستند.


• همچنین پس از اتمام تحصیل در ترکیه، مجوز اقامت فرد نیز باطل می‌شود و اگر خواهان اقامت و کار در ترکیه باشد، باید از این کشور خارج شده و با دریافت ویزای کار دوباره به آن بازگردد.

اقامت نروژ

مدت روند اقامت در نروژ 5 سال است و برای شهروندان غیر اروپایی این امکان وجود دارد که تنها مدت 3 سال از آن را در خاک نروژ زندگی کنند و مجازند در صورت پر کردن فرم مخصوص، 2 سال باقی مانده را در کشور دیگری سپری کنند. اخذ اقامت دائم نروژ معمولا کار اداری زیادی داشته و متقاضی باید سه ماه قبل از منقضی شدن ویزا از طریق پورتال برای اخذ اقامت دائم ثبت نام کند و از اداره پلیس نوبت بگیرد که ممکن است چندین هفته طول بکشد.

بعد از ثبت نام باید به همراه مدارکی همچون پرداخت مالیات این 5 سال به دولت، گواهی تمکن مالی (داشتن قرارداد کاری برای 12 ماه اخیر و عدم استفاده از پشتیبانی مالی از افراد غیر)، اجاره نامه خانه یا سند ملکی به اداره پلیس مراجعه کنید. همچنین این کار مستلزم مدارکی همچون زبان نروژی، مطالعات اجتماعی و آزمون‌های مرتبط، عدم سوء پیشینه کیفری و عدم سابقه بستری در بخش مراقبت‌های روانی است.

اقامت فنلاند

به طور کلی دریافت اقامت دائم فنلاند 6 تا 7 ساله است.


به طور معمول اولین باری که میخواهید پایتان را در فنلاند گذاشته و بیش از 90 روز آنجا بمانید چه برای تحصیل چه برای کار به شما کارت اقامت موقت (Temporary or B Permit) تعلق می‌گیرد و بعد از زندگی به مدت دو سال در فنلاند می‌توانید نوع کارت را به ادامه‌دار (Continuous or A Permit) تغییر دهید.


با داشتن این نوع کارت و زندگی به مدت 4 سال و رعایت قوانین این کشور می‌توان اقامت دائم فنلاند (OLE-P) را گرفت. بعد از یک سال دیگر زندگی با اقامت دائم این کشور حال با داشتن مهارت در یکی از زبان‌های سوئدی یا فنلاندی، پرداخت مالیات و عدم تخطی از قوانین می‌توانید از امتیازات شهروندی فنلاند بهره‌مند شوید.


دانشجویانی که در دوره دکتری و فوق دکتری به استخدام دانشگاه درمی‌آیند کارت اقامت محقق به نام Scientific Research را دریافت می‌کنند که از شروط لازم آن حداقل درآمد ماهانه 1.236 یورو، بدون کسر مالیات است.

اقامت سوئد

برای اخذ اقامت دائم در سوئد، باید 5 سال به طور مداوم در این کشور زندگی کنید. به اتباع اتحادیه اروپا در پایان پنج سال این کارت اقامت تعلق می‌گیرد، حتی اگر مدتی از آن را بیکار باشند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا علاوه بر داشتن کارت اقامت معتبر باید ثابت كنند كه در طی این 5 سال بطور كامل شاغل بوده‌ (شامل خود اشتغالی هم می‌شود) و قادر به حمایت از خود و دیگر اعضای خانواده هستند.


از مزایای اقامت دائم در سوئد می‌توان به این اشاره کرد که دیگر لازم نیست کارت اقامت و اجازه کار در خود را تمدید کنید و قادر به تغییر شغل بدون نیاز به تعویض کارت اقامت هستید. به خاطر داشته باشید که اقامت دائم به معنای شهروندی نیست و اگر به مدت طولانی سوئد را ترک کنید، اقامت دائم شما باطل خواهد شد. اجازه ترک کشور بسته به نوع کارت اقامت می‌تواند از 2 تا 6 سال باشد. با داشتن اقامت دائم سوئد برای اخذ شهروندی این کشور می‌توان اقدام کرد که تمام نگرانی‌ها را درمورد تغییر شغل خروج از کشور به مدت طولانی برطرف خواهد کرد.

اقامت دانمارک

کشور دانمارک هم مانند نروژ و سوئد به عنوان یک کشور اسکاندیناوی شناخته می‌شود و امکان دریافت اقامت این کشور نیز وجود دارد. اولین شرط لازم برای اخذ اقامت دائم دانمارک، زندگی در این کشور به مدت 8 سال با مجوز اقامت موقت یا در بعضی موارد 4 سال است.


• شرط اساسی برای انجام پروسه اقامت بعد از 4 سال اینست که حداقل 3 سال و 6 ماه از این مدت را به طور مستمر در دانمارک شغلی با میزان مشخصی از درآمد داشته باشید.
• در صورت خود اشتغالی باید ثابت کنید که درآمدتان معادل با درآمد حاصل از یک کار تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) است.
• از شرایط دیگر عدم بدهی به دولت، پرداخت مالیات و قبولی در آزمون زبان دانمارکی است.

اقامت فرانسه

پس از 5 سال زندگی در فرانسه (یا در برخی موارد کمتر) می توانید برای اقامت دائم یا شهروندی فرانسه درخواست دهید. هنگامی که به مدت پنج سال مداوم در فرانسه زندگی کنید، کارت اقامت (carte de resident) دریافت خواهید کرد. این بدان معنی است که با تحصیل در مقطع ارشد به مدت دو سال، بعلاوه ی استفاده از فرصت کاریابی یک ساله و پس از آن کار کردن به مدت دو سال دیگر در فرانسه این 5 سال را به راحتی طی می کنید.


این مسیر با تحصیل در مقطع دکتری آسان تر هم می شود. با اخذ این کارت شما اجازه دارید به مدت 10 سال در فرانسه زندگی کنید که قابلیت تمدید نیز دارد. البته دریافت آن به شرایط شخصی شما از جمله دلیل اقامت، داشتن شغل، اثبات توان مالی، میزان تعامل در جامعه، آشنایی با فرهنگ فرانسه و مهارت در زبان فرانسوی بستگی دارد.

1) با زندگی به مدت 5 سال مداوم در فرانسه کارت اقامت (carte de resident) این کشور را دریافت خواهید کرد.
2) یعنی با تحصیل در مقطع ارشد به مدت دو سال، علاوه بر استفاده از فرصت کاریابی یک ساله و پس از آن کار کردن به مدت دو سال دیگر در فرانسه این 5 سال را به راحتی طی می کنید.
3) این مسیر با تحصیل در مقطع دکتری آسان تر هم می شود.

اقامت هلند

مدت زمان اخذ اقامت هلند 5 سال است و باید در این مدت به دولت مالیات بپردازید. طی تحصیل اگر مشغول به کار شوید یا در مقطع دکترا به استخدام دانشگاه درآیید دولت از حقوق شما مالیات برمی‌دارد و اینگونه روند اقامت سریعتر می‌شود. همچنین پس از تحصیل تا یک سال زمان دارید یک شغل مرتبط پیدا کنید و با ویزای کاری در خاک هلند بمانید و پس از پیدا کردن شغل مجددا با شروع پرداخت مالیات به دولت هلند، روند اخذ اقامت ادامه می‌یابد.


نکته: در اقامت هلندی باید 5 سال پشت سر هم در کشور هلند حضور داشته باشید و به عنوان مثال هر 4 سال تحصیل در مقطع دکتری، به عنوان 4 سال اقامت کامل شما نیز لحاظ می شود. سال آخر نیز باید قرارداد کاری با حداقل حقوق داشته باشید. اما در اقامت اروپایی عموما نصف سال تحصیلی برای اقامت در نظر گرفته می شود.

اقامت بلژیک

فردی که حداقل 5 سال اقامت بلژیک را داشته باشد می‌تواند برای اخذ شهروندی این کشور درخواست دهد. با تحصیل به مدت بیش از 90 روز کارت اقامت این کشور را دریافت خواهید کرد.

در نتیجه تحصیل یکی از آسانترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم این کشور است. از شرایط لازم آن می‌توان به اثبات دانش یکی از زبان‌های رسمی بلژیک (هلندی ، فرانسوی یا آلمانی)، قرارداد کاری و ادغام مدنی و مشارکت اقتصادی در جامعه اشاره کرد. جالب است بدانید یکی از مهمترین مزایای شهروندی این کشور اخذ شهروندی برای فرزندان زیر 18 سال فرد به طور خودکار است.


نکته: بلژیک اخیرا ویزای یافتن کار (job seeking visa) نمی دهد! اما اقامت آن 5 ساله است و در حین تحصیل باید تلاش کنید که کار پیدا کنید. چون پس از تحصیل باید خاک کشور را ترک کنید.


اقامت سوئیس


از مزایای تحصیل در سوئیس این است که پس از اتمام تحصیل، به عنوان دانشجو می ‌توانید مجوز اقامت دریافت کنید و به مدت شش ماه دیگر در این کشور بمانید. در این مدت مجاز به کار تا 15 ساعت در هفته هستید و فرصت دارید تا یک فرصت شغل دائمی را پیدا کرده و در آن استخدام شوید. در این صورت امکان دریافت ویزای کاری را خواهید داشت.


روند اخذ شهروندی سوئیس در ادامه اخذ اقامت است و با داشتن اقامت دائم، پس از حدود 12-10 سال زندگی در سوئیس می‌توان برای آن درخواست داد.


با دریافت شهروندی سوئیس حق و حقوق بیشتری نسبت به اقامت دائم خواهید داشت. حق رأی، ترک کشور به مدت نامحدود و دریافت یکی از قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان از نمونه‌های آن است. همچنین اجازه تابعیت دوگانه را نیز خواهید داشت.

اقامت آلمان


تحصیل در کشور آلمان از جمله بهترین و راحت ‌ترین روش های اقامت گرفتن در این کشور است. تحصیل در آلمان به زبان آلمانی غالبا رایگان است و در خیلی از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی هم رایگان خواهد بود.


مدت زمان اخذ اقامت آلمان 8-7 سال است و باید در این مدت به دولت آلمان مالیات پرداخت شود. در صورت اخذ فاند یا بورسیه، تحصیل در مقطع دکترا در آلمان می‌تواند یک شغل به حساب بیاید و در صورتی که در ازای آن دانشجوی دکترا در دانشگاه به تحقیق و پژوهش بپردازد و به عبارتی دوره تحصیل را در استخدام دانشگاه باشد، به علت مالیاتی که دولت از روی حقوق برمی‌دارد روند اخذ اقامت سریعتر ‌می‌شود.


به عبارت دیگر شما با تحصیل به مدت 3 تا 4 سال در آلمان و پرداخت مالیات به مانند یک شهروند بخشی از مراحل اخذ اقامت را گذرانده‌اید و پس از تحصیل 18 ماه فرصت دارید تا با پیدا کردن یک شغل مرتبط همواره در خاک آن کشور بمانید. بعد از پیدا کردن شغل تنها با 3 تا 4 سال دیگر زندگی و پرداخت مالیات می‌توانید اقامت دائم آن را اخذ کنید.

اقامت از طریق کار در کشور آلمان به دو روش امکان‌ پذیر است: بلوکارت و جستجوی کار.


1) اقامت از طریق بلو کارت به این صورت است که شما باید از یک کارفرما در آلمان پیشنهاد کاری داشته باشید که سالیانه حدود 53600 یورو به شما حقوق می‌دهد و بعد از 4 سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.


2) اقامت از طرق جستجوی کار به این صورت است کشور آلمان یک لیستی از رشته‌های خاص منتشر می‌کند و اگر در آن رشته ‌های منتشر شده تحصیل کرده باشید، ویزای 6 ماهه دریافت می‌کنید و در طول 6 ماه فرصت دارید که در رشته مربوطه کار پیدا کنید و بعد از پیدا شدن کار می‌توانید ویزای خود را به بلوکارت تبدیل کنید و بعد از 4 سال اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

اقامت اتریش


1) شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای اقامت بلند مدت در این کشور نیازمند دریافت کارت اقامت به رنگ پرچم این کشور هستند.
2) کارت اقامت اتریش برای یک دوره 24 ماهه صادر شده و به شما امکان حق ورود و خروج و استخدام در طی این مدت را می‌دهد.
3) افراد زیر واجد دریافت کارت اقامت هستند:
کارکنان با صلاحیت، کارکنان ماهر در مشاغل ضروری، کارکنان مشاغل کلیدی، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و کالج‌های آکادمیک اتریش، خود اشتغالی در مشاغل کلیدی، بنیان‌گذاران استارت آپ‌ها
4) از شروط لازم دریافت آن می‌توان به درآمد شخصی ثابت و منظم جهت تامین هزینه‌های زندگی بدون مساعده دولت است. در زمان درخواست، درآمد منظم ماهانه باید برابر با نرخ مصوب بیمه اجتماعی کشور اتریش باشد.
5) پس از 10 سال اقامت قانونی (در شرایط خاص 6 سال)، می‌توان برای دریافت تابعیت این کشور درخواست کرد.

اقامت اسپانیا


از آنجا که پس از اتمام تحصیل در اسپانیا با تغییر ویزای خود به ویزای جستجوی کار می‌توان یک سال دیگر به زندگی در این کشور ادامه داد.
اقامت دائم وضعیتی است که به شخصی که به مدت 5 سال در اسپانیا زندگی کرده باشد تعلق می‌گیرد و امکان اقامت دائم و بدون محدودیت را برای او فراهم می‌کند.
از امکانات دیگر اقامت دائم اسپانیا می‌توان عدم محدودیت در انتخاب شغل و دریافت حقوق برابر با شهروندان این کشور نام برد.


این 5 سال شامل سال‌های تحصیل در اسپانیا نیز می شود. البته در اینجا منظور تحصیل در یک دوره بلند مدت است که طی آن دانشجو کارت اقامت موقت (Residence permit) دریافت کرده باشد.

اگر فردی برای مقطع کارشناسی به اسپانیا مهاجرت کند تنها کافی است پس از اتمام تحصیل، کارت اقامت خویش را تمدید کرده و به مدت یک سال دیگر در این کشور زندگی کند.
با تمدید کارت اقامت، اگر شخص در کل مدت 5 سال به مدت بیش از 6 ماه خارج از کشور زندگی نکرده باشد، مجاز است برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.


این نکته را در نظر داشته باشید که اخذ اقامت دائم به معنی اخذ شهروندی نیست و برای دریافت پاسپورت اسپانیا و استفاده از مزایای شهروندی آن نیاز است پس از دریافت اقامت دائم به مدت 5 سال دیگر در این کشور زندگی کنید.


این به معنی است که در مجموع پس از 10 سال زندگی در اسپانیا قادر به دریافت پاسپورت معتبر آن خواهید بود. البته در شرایط خاص مانند ازدواج با یک شهروند این مدت کاهش خواهد یافت.

اقامت ایتالیا


احتمالا می‌دانید که برای شروع دریافت ویزای ایتالیا برای ورود به این کشور لازم و ضروری است. همانطور که در پست قبل به آن اشاره شد، با اخذ پذیرش در دوره‌های بلند مدت و دریافت ویزای تایپ D به محض رسیدن به این کشور یک کارت اقامت موقت دریافت خواهید کرد.


اگر به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت کرده باشید پس از اتمام تحصیلتان می‌توانید ویزای خود را به ویزای Job Seeking یا جستجوی کار تغییر دهید.در این صورت به مدت یک سال فرصت خواهید داشت تا به دنبال شغل مرتبط با رشته تحصیلیتان باشید و پس از استخدام در یک موقعیت شغلی واجد شرایط برای تغییر ویزا به نوع ویزای کاری و تمدید کارت اقامت موقت خود خواهید بود. این بدان معناست که برای زندگی و کار می‌توانید در این کشور بمانید و از مزایای آن بهره مند شوید.

در مجموع پس از گذشت 5 سال زندگی مستمر در این کشور و خروج از آن به مدت کمتر از 120 روز در سال واجد شرایط برای دریافت کارت اقامت دائم خواهید بود که محدودیت‌های قبل را ندارد.
برای بهره‌ مندی از مزایای شهروندی ایتالیا و دریافت پاسپورت این کشور نیاز است حداقل 5 سال دیگر به کار و زندگی در آن مشغول شوید که در مجموع حدود 10 سال خواهد بود.


برای تکمیل اطلاعات در مورد شرایط تحصیل و کار در کشورهای مختلف، دکمه زیر را کلیک نمایید:


راهنمای کشورها (کلیک نمایید)
 
اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲-۰۹۶۹۶۴۷
  • ۰۲۱-۸۸۱۹۷۲۹۰
  • rootgroup.tehranoffice@gmail.com
 
تهران - خیابان نلسون ماندلا (جردن) - کوچه علی یزدان پناه - پلاک ۱۶ - طبقه ۲ - گروه روت