ویزای 467 استرالیااقامت و شهروندی استرالیا

ویزای 476 استرالیا (مخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر)

ویزای 476 استرالیا به فارغ التحصیلان رشته مهندسی تعلق می‌گیرد و به آنها اجازه می‌دهد 18ماه در استرالیا زندگی کنند. از شرایط لازم آن است که سن فرد باید کمتر از 31 سال بوده و مدرک تحصیلی خود را طی 2 سال گذشته از یکی از دانشگاه‌های مورد تایید استرالیا دریافت کرده باشد که دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در این لیست قرار دارند.

1) ویزای مخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر!
2) اگر فارغ التحصیل رشته فنی و مهندسی هستید و مدرک خود را در 2 سال گذشته دریافت کرده‌اید، با استفاده از این ویزا، امکان کار و تحصیل در استرالیا برایتان وجود دارد.
3) مهندسی عمران؛ مهندسی سازه؛ مهندسی شیمی؛ مهندسی محیط زیست؛ مهندسی برق و الکترونیک؛ مهندسی مکانیک و تولیدات گیاهی؛ مهندسی معدن و مهندسی مواد، گرایش‌های مد نظر برای این ویزا هستند.
4) هزینه این ویزا برای فرد متقاضی 405 دلار استرالیا (AUD) است که احتمال دارد شامل هزینه‌ی اضافی نیز باشد.
5) این ویزا قابل تمدید نیست، اما بعد از پایان مدت 18 ماه برای ادامه اقامت در استرالیا می‌توانید برای نوع دیگری از ویزا درخواست دهید.
6) همچنین امکان درخواست ویزای همراه برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان) نیز وجود دارد.
اش سطح زبان انگلیسی مورد نظر، حداقل نمره کل 6 برای آزمون آیلتس و حداقل نمره کل 64 برای آزمون تافل می‌باشد.
8) آیا تا به الان از چنین امکانی با خبر بودید؟ شمایی که واجد شرایط هستید برای دریافت این ویزا چقدر راغبید؟

اقامت و شهروندی استرالیا

بعد از اتمام تحصیل در استرالیا، می‌توانید برای ویزای جستجوی کار (فارغ‌التحصیلی) اقدام کنید که به شما اجازه می‌دهد 18 ماه در خاک استرالیا بمانید و اگر به مدت حداقل 12 ماه از آن را مشغول به کار شده تا بتوانید تمکن مالی مورد نیاز را داشته باشید، امکان درخواست ویزای مهاجرتی موقت و یا دائم برایتان وجود دارد.

راهنمای گام به گام دریافت شهروندی استرالیا

1) اولین قدم داشتن ویزای دانشجویی و اخذ پذیرش در دوره‌های بلند مدت (حداقل 2 سال) موسسات آموزشی این کشور است. از مزایای این ویزا 20 ساعت اجازه کار در هفته و دریافت ویزای همراه برای همسز و فرزندان است.
2) بعد از اتمام تحصیل در این کشور می‌توانید برای ویزای جستجوی کار درخواست دهید و به مدت 18 ماه دیگر به همراه همسر و فرزندانتان در خاک استرالیا بمانید.
3) این ویزا به شما این امکان را می‌دهد که حداقل به مدت 12 ماه در یک شغل مرتبط کار کنید و پس از آن برای ویزای مهاجرتی موقت یا دائم اقدام کنید.
4) با دریافت ویزای موقت امکان زندگی، کار و تحصیل در استرالیا به مدت چهار سال را خواهید داشت و پس از دو سال اقامت می‌توانید برای ویزای دائمی و دو سال پس از آن (در مجموع 4 سال) برای شهروندی استرالیا درخواست دهید.
5) اگر مستقیم برای ویزای دائمی درخواست دهید به همراه داشتن مزایای این نوع از ویزا می‌توانید پس از چهار سال اقامت در استرالیا برای شهروندی آن اقدام کنید.
6) از مزایای ویزای دائمی این است که می‌توانید به مانند شهروندان استرالیا برای تحصیل خود و فرزندانتان هزینه کنید، به بیمارستانهای دولتی و خدمات بهداشتی رایگان دسترسی داشته باشید، خانه بخرید و از خدمات تأمین اجتماعی این کشور بهره‌مند شوید.


برای مثال اگر در مقطع ارشد یکی از دانشگاه‌های این کشور تحصیل کرده و بعد از 6 ماه بتوانید در یک شغل مرتبط مشغول به کار شده و به موقع برای تعویض ویزای مهاجرتی خود اقدام کنید، قادر خواهید بود در مدت 7 سال شهروند این کشور شوید.

اگر شما هم به تحصیل در کشورهای پیشرفته مانند استرالیا فکر می‌کنید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید تا مشاوران با شما در تماس باشند.

 

 

شرایط کار دانشجویی در استرالیا چگونه است؟

پاسخ سوال:

اجازه کار دانشجو و همسر دانشجو در استرالیا با صدور ویزا صادر می شود اما اجازه کار دانشجو بعد از شروع ترم تحصیلی در استرالیا معتبر هست. در سال 2019 نرخ بیکاری در استرالیا کمتر از 5 درصد بوده است و میزان دستمزد حدودا 19 دلار استرالیا در ساعت بوده است. اکثر دانشجویان با کارهای موقت شروع به فعالیت می کنند و پس از تقویت در سطح زبان و دانش خود وارد کارهای تخصصی می شوند.

 

بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا کدام ها هستند؟

پاسخ سوال:

برخی از مشاغل مورد نیاز دولت استرالیا شامل پرستاری، برنامه نویسی، متخصص برق، نجار، مکانیک، دامدار، وکیل، پزشک عمومی، مدیر متخصص، مشاور مدیریت، مدیر ساخت و ساز، مربی ورزشی, مهندس معمار و غیره هستند.